DermoPen – mezoterapia miktoigłowa

Efekty po zabiegu: widoczne spłycenie zmarszczek, poprawa gęstości i elastyczności skóry, zmniejszenie widoczności porów, redukcja blizn potrądzikowych, pourazowych, oparzeniowych, redukcja przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry, poprawa tekstury skóry,  zmniejszenie widoczności rozstępów, pobudzenie wzrostu włosów.

Przebieg: kosmetolog wykonuje zabieg za pomocą urządzenia wyposażonego w jednorazowy, sterylny kartridż z drobniutkimi mikroigiełkami, pokrytymi nanosrebrem o regulowanej głębokości wkłucia od 0,2 mm do 2,2 mm. Nakłuwając skórę otwieramy szereg mikrokanałów, co pozwala na wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry w ilości kilkaset razy większej niż przy nałożeniu kosmetyków na nienakłuwaną skórę.

W zależności od głębokości wkłucia uzyskujemy zróżnicowany efekt:   

  • nakłucia płytkie do głębokości 0,5 mmumożliwiają kilkaset razy większe (niż przy nałożeniu kosmetyków na nienakłuwaną skórę) wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.
  • nakłucia średniogłębokie ok. 1 mmwywołują fizjologiczną reakcję skóry na uraz tak jak w przypadku laserów frakcyjnych. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze w tym do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję włókien kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.
  • Nakłucia głębokie powyżej 1,5 mmpowodują aktywację własnych czynników wzrostu przez płytki krwi.
Call Now Button