​Swing RF
fale radiowe + podciśnienie + rotacja + PDT

​Zabieg na urządzeniu SWING RF jest procedurą łącząca najskuteczniejsze technologie w walce z cellulitem, powoduje:   

  • Zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych (wyszczuplenie i modelowanie sylwetki),
  • Rozerwanie zwłóknień w tkance tłuszczowej (wygładzenie skóry, likwidacja cellulitu),
  • Przebudowę kolagenu (ujędrnienie skóry i modelowanie sylwetki),
  • Usunięcie toksyn zaburzających metabolizm komórkowy

Na czym polega zabieg?

Radiofrekwencja bipolarna przez podgrzanie głębszych warstw skóry upłynnia zawartość komórek tłuszczowych. Ruch rotacyjny głowicy (podobny do wykręcania bielizny po praniu) powoduje uwolnienie tłuszczu do układu limfatycznego, a zassanie fałdu skórnego przez podciśnienie – drenaż. Światło PDT rozszerza naczynia krwionośne, co polepsza wędrówkę kwasów tłuszczowych i glicerolu.

Dodatkowo radiofrekwencja poprawia napięcie i ujędrnienie skóry, a ruch rotacyjny ułatwia pozbyć się zwłóknień w tkance tłuszczowej.

Zabieg wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 4 technologie:   

  • radiofrekwencja bipolarna
  • terapia fotodynamiczna PDT 635 mn
  • podciśnienie
  • rotacja

Napinanie skóry, przebudowa kolagenu 

Podgrzanie włókien kolagenowych do temperatury 45 – 55°C, powoduje ich pogrubienie i skurczenie się o około 30%. Daje to natychmiastowy efekt napięcia skóry. 

Ponadto w wyniku mocnego podgrzania dochodzi do wytworzenia mikrourazów, które zapoczątkowują procesy naprawcze (trwające około 3-6 po zabiegu) tzn. namnażają się fibroblasty – komórki produkujące włókna kolagenowe i elastylowe – prowadząc do wzrostu ilości kwasu hialuronowego w skórze. Wszystko to razem powoduje, że skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej napięta.

Wyszczuplanie, redukcja cellulitu 

Radiofrekwencja powoduje selektywne podgrzanie komórek tłuszczowych (podgrzanie tkanki skórnej o 5°C powoduje wzrost temperatury w tkance tłuszczowej o 15°C). 

Wyższa temperatura przyspiesza metabolizm i wzmaga lipolizę (wydzielanie płynnego tłuszczu w postaci wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu), co powoduje zmniejszanie objętości komórek tłuszczowych)

Wolne kwasy tłuszczowe poprzez błonę komórkową dostają się do przestrzeni międzykomórkowej gdzie są przyłączone do albumin i transportowane wraz z rozpuszczonym w wodzie glicerolem do wątroby lub mięśni wchodząc do przemian metabolicznych jako źródło energii.

Rotacja

Wykonywany przez głowicę ruchu rotacyjno-skrętny (patent) powoduje uwolnienie upłynnionego tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowej.

Podciśnienie

Rytmiczne zasysanie skóry powoduje wymuszony drenaż wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu do wątroby i mięśni.

Terapia fotodynamiczna PDT

Światło lasera PDT wydziela w ściankach naczyń układu krwionośnego i limfatycznego tlenek azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń, przez co zwiększa się efektywność drenażu upłynnionego tłuszczu.

swing rf

Cennik zabiegów:

 CzasCena
Wybrana okolica (brzuch, pośladki, ramiona0:15 h
200 zł
Brzuch i boczki0:30 h275 zł
Uda1:00 h425 zł
Uda i pośladki1:15 h500 zł
Brzuch, uda, pośladki1:45 h650 zł

Umów się na konsultację. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz skonsultować je z naszymi profesjonalnymi kosmetologami!

Call Now Button