Technologia Focus RF i Fala akustyczna AWT – podwójne uderzenie w cellulit.

Fala uderzeniowa akustyczna oraz zabieg Focus RF to 2 skuteczne zabiegi modelowania sylwetki, dostępne w naszym salonie STREFAodNOWA. W marcu, kiedy powoli już zaczynamy myśleć o wakacjach i odsłanianiu ciała warto rozważyć połączenie tych dwóch metod w celu najskuteczniejszej walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. 

Fala akustyczna

Urządzenie emitujące falę akustyczną doprowadza do mocnych drgań w tkankach, które rozrywają błony komórek tłuszczowych.

Co nam daje?

Podczas zabiegu obserwujemy intensywne zaczerwienienie skóry, które informuje nas o poprawie ukrwienia miejsca zabiegowego. Zabieg ma na celu również rozluźnienie tkanki tłuszczowej, drenaż całego układu limfatycznego oraz zniszczenie komórek tłuszczowych – adipocytów. Cellulit będący nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej również jest rozbijany. 

Jakie są efekty zabiegu?

Po zabiegu obserwujemy znaczne ujędrnienie oraz odmłodzenie skóry, zmniejszenie obwodu ciała, a także wygładzenie nierówności, w tym cellulitu. Widocznie modelujemy sylwetkę, np. w przypadku zabiegu na pośladki – efekt ich uniesienia. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Przede wszystkim dla osób, które zmagają się z problemem cellulitu. Fala akustyczna bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi nierównościami, takimi jak “skórka pomarańczowa”, dlatego tak bardzo polecana jest dla osób z tą przypadłością. Poradzi sobie również z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy wiotkością skóry.

Jak często zalecamy wykonywanie zabiegów.

Zalecamy serię 6-12 zabiegów, 2-3x w tygodniu.

Fala akustyczna może być traktowana jako samodzielny zabieg, wykonywany 2-3 w tygodniu w serii 6-12 zabiegów, ale najlepsze efekty daje w połączeniu z innymi zabiegami. Naszą propozycją jest połączenie jej z Focus RF, który dodatkowo stymuluje tkanki do produkcji nowego kolagenu i elastyny, a także wzmacnia zadanie fali akustycznej, usuwając nadmierny tłuszcz i cellulit.  

Focus RF – co to jest?

Jest to urządzenie, które za pomocą fal radiowych chwilowo, ale bardzo intensywnie podgrzewa tkanki. Zabieg jest rodzajem termoliftingu, określany jako “bezbolesny lifting bez skalpela”. 

Co nam daje?

Intensywne podgrzanie tkanek do temp. 45-60 st powoduje delikatne rozciągnięcie, a następnie skrócenie włókien kolagenowych. Pobudzony zostaje również proces produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Ponadto doprowadzamy do rozpadu komórek tłuszczowych, które za pomocą procesów metabolicznych są transportowane do nerek oraz do wątroby, a następnie wydalane z organizmu. 

Efekty pozabiegowe

Po zabiegu obserwujemy natychmiastowe podniesienie, zagęszczenie oraz napięcie skóry, a także zmianę w obwodzie. Widocznie również usunięte zostają wszelkie nierówności, w tym cellulit.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Przede wszystkim dla osób, które zmagają się z problemem wiotkiej skóry, cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. 

Wskazane również dla kobiet po przebytej ciąży, u których skóra na brzuchu wymaga intensywnego ujędrnienia. 

Jak często zalecamy wykonywanie zabiegów.

Zalecamy serię od 6 do 12 zabiegów, 2 razy w tygodniu.

Połączenie tych dwóch zabiegów daje znaczący efekt ujędrniający i anty-cellulitowy. Zarówno podgrzewanie, jak i wprowadzanie w drganie komórek tłuszczowych prowadzi do ich rozpadu oraz wydalanie przez organizm. Trzeba pamiętać również, aby podczas obu zabiegów pić duże ilości wody (min. 8 szklanek dziennie) i stosować zdrową i lekkostrawną dietę.

Autor: Mgr. Agata Łukaszewicz – kosmetolog.

Umów się na wizytę. Na stronie moment.pl możesz internetowo umówić się na zabieg w wybranym dniu i godzinie.

Umów się na konsultację. Jeśli masz wątpliwości zawsze możesz skonsultować je z naszymi profesjonalnymi kosmetologami!