Wrastające paznokcie

Korekcja wrastającego paznokcia Metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę, połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia. Dodatkowym atutem tej metody leczenia jest efekt estetyczny. Jak przebiega zabieg?

Chory palec umieszczamy i stabilizujemy w korpusie specjalnej metalowej kostki. Znajduje się w nim 5 miejsc z otworami przeznaczonymi do umieszczania w nich ruchomych narzędzi. Pracujemy specjalnie wyprofilowanymi łopatkami i haczykami – wszystkie akcesoria są oczywiście wysterylizowane w autoklawie. 

Paznokieć formujemy – by rósł w odpowiednim kształcie – za pomocą akrylu. W naszym gabinecie używamy akrylu różowego i bezbarwnego – co możecie zobaczyć na zdjęciach.
Zabieg trwa od 30 do 40 minut (w zależności od stanu paznokcia). W przeważającej większości przypadków już jedna wizyta przynosi pożądany i trwały efekt. Oczywiście zawsze zapraszamy na wizytę kontrolą, by ocenić stan paznokcia i w razie potrzeby wykonać podczas niej ewentualne korekty. 
Zabieg polecamy wszystkim, którzy borykają się z problemem wrastających paznokci, w tym szczególnie osobom aktywnie uprawiającym sporty, podczas których nosi się zabudowane, często ściśle przylegające do stopy obuwie – biegaczom, piłkarzom oraz wspinaczom. 

Call Now Button