Dzisiaj chciałabym trochę przybliżyć temat zabiegów odchudzających, które wykonuję na codzień dla klientów. Poza dietą i ćwiczeniami, warto sięgnąć po zabiegi wspomagające odchudzanie, gdyż przyspieszają one proces utraty masy ciała, a także wspomagają przystosowywanie się skóry do nowych wymiarów – czyli zmniejszają jej objętość nadając efekt liftingu, a także zagęszczenia. Efektem poniższych działań będzie zmniejszenie obwodu ciała oraz ładna, zdrowo wyglądająca skóra. 

Podstawowymi zabiegami wspomagającymi odchudzanie w kosmetologii jest drenaż limfatyczny, elektrostymulacja, Endermologia, Termoslim, fala akustyczna, a także zabieg o nazwie Thermogenique

Drenaż limfatyczny.

Jest to zabieg, który świetnie poradzi sobie z zastojami limfatycznymi, zmniejszając przy tym obrzęk spowodowany gromadzeniem się wody i limfy w organizmie. Oczyszcza z toksyn, usprawnia krążenie oraz wspomaga terapię antycellulitową, a nawet ujędrnia skórę. Po tym zabiegu każda z Pań poczuje się o wiele lżejsza, znikną opuchlizny nóg i dyskomfort związany z ich ciężkością. 

Elektrostymulacja.

Ten zabieg został stworzony specjalnie dla osób, które chcą nadbudować tkankę mięśniową lub zamienić tkankę tłuszczową na mięśniową. Podczas zabiegu klient podłączony jest do maszyny, która powoduje skurcze mięśni za pomocą prądów niskiej częstotliwości. Skurcz ten porównywalny jest do tego, które następuje przy bardzo intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Efekt? Utrata centymetrów oraz pięknie wyrzeźbione ciało. 

Endermologia.

Jest to masaż podciśnieniowy, który wspomaga organizm przy odchudzaniu, rozbijając komórki tłuszczowe, ujędrniając, a także drenując ciało. Po tym zabiegu praktycznie od razu widać efekt, już po pierwszym zabiegu odczuwa się lekkość, widoczną poprawę ukrwienia, a co za tym idzie – ładnie, zdrowo wyglądającą napiętą skórę. Termoslim – zabieg wyjątkowo przyjemny, ponieważ polega na podgrzewaniu ciała za pomocą podczerwieni. Podczerwień pobudza metabolizm naszego ciała, dzięki temu znacznie szybciej chudniemy. Ponadto podczas zabiegu bardzo intensywnie się pocimy, wydalając z naszego organizmu wszystkie toksyny. 

modelowanie sylwetki

Fala akustyczna.

Ten zabieg działa również wielozadaniowo – rozbija komórki tłuszczowe, ujędrnia skórę oraz wspomaga terapię antycellulitową. Zdecydowanie polecam go osobom, które chciałyby poprawić wygląd ud i pośladków, podnosząc je ku górze i usuwając cellulit. Zabieg bardzo poprawia ukrwienie skóry, która wygląda po nim zdecydowanie zdrowiej i jest jędrniejsza. 

Thermogenique.

Ten zabieg można wykonywać na wiele sposobów. Przede wszystkim polega on na wykonaniu bardzo mocnego peelingu całego ciała lub miejsca poddanego zabiegowi. Następnie wprowadzamy ampułkę o działaniu lipolitycznym wraz z żelem termoaktywnym. Ciało owijamy folią na 20-30 min, w tym czasie odczuwamy bardzo silne rozgrzanie ciała. Substancje zawarte w preparatach odtoksyczniają, wspomagają spalanie tłuszczu w organizmie, redukcję cellulitu, a także ujędrniają skórę. Zabieg można urozmaicić wykonując np. drenaż limfatyczny, lipokawitację czy fale radiowe w celu spotęgowania efektu. Ten zabieg daje naprawdę bardzo spektakularne efekty, już po pierwszym zabiegu można stracić nawet parę centymetrów!